ÇEŞİTLİ PROJELER

Üniversite Öğrencileri ile Ortak Projeler
ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİ İLE ORTAK PROJELER

Toplumsal sorunlar karşısında harekete geçme ihtiyacı duyan, İyi bir yurttaş olma sorumluluğu hisseden ortak değer ve hedeflere sahip gençlerimizin oluşturduğu bir çalışma grubudur.

Gençler arasındaki iletişimi arttırarak Sıcak Eller derneğinin yardım faaliyetlerine katkı sağlamak, yeni yardım projeleri üretmek ve uygulamak amacıyla oluşturulmuştur.

 

Örnek Projeler:

✔ Yetimler derneği ile ortaklaşa hazırlanan yetimlerin tekne ile gezdirilmesi,

✔ Kocaeli-KörfezTüpraş LÖ.Okulundakİ 110 öğrencinin Florya Akvaryum'u gezdirilmesi,

✔ Okmeydanı ve Kayışdağı Darülacezedeki kimsesizlerin ziyaret edilmesi.

✔ Hemşirelik Okulu ile Edirne Psikiyatri Merkezi ve Çocuk Esirgeme Kurumu ziyareti,

✔ Şanlıurfa merkezi İ.Ö.O. İhtiyaç sahibi çocuklara kıyafet dağıtılması,

✔ Çorum Eğitimci Sanayici İş adamları Dayanışma Derneği (ÇESİAD) ile Çorum Osmancık ve Kargı'da iki okulda kütüphane çalışmaları yapılması,

✔ 19 Mayıs etkinlikleri,

✔ Gençlik dayanışma toplantıları (Kahvaltılar, Yemekler vb. gibi).

Van Depremi

"Deprem Üzüntüsü Yaşanmasın" isimli projemizde 4 kamyon dolusu her türlü ihtiyaç malzemesi ve oyuncak VAN'a gönderilmiştir.

Atkı Bere

"Her kadın bir atkı ve bere örerek bir çocuğu sevindirsin"isimli projemizde, İstanbul - Arnavutköy Şeyh İsmail Şamil LÖ.O daki 1500 öğrencimize atkı ve bere, Kütahya- Simav Demirköy LÖ.O. daki 410 öğrencimize, Hakkari Yüksekova Kuruköy İ.Ö.O.daki 1150 öğrencimize ve Mardin'deki İ.Ö.Okullarındaki 300 öğrencimize atkı-bere-eldiven, gönüllülerimizce paketlenerek hediye edilmiştir

Toplu Nikah

"Nikahsız Kadın Kalmasın" isimli projemiz de 2 kere yapılan toplu nikah organizasyonu ile 22 çift nikahlanmıştır.

Kitap

"Kütüphanesiz okul kalmasın; Her Okula Bin Kitap" isimli projemizde İ.Ö.Okullarımıza yaklaşık 36500 adet kitap Desteği ile 31 tane KÜTÜPHANE yapılmıştır.

Köylere Yardım

"Türkiye Sevinsin" isimli projemizde, Derneğimize gelen talep üzerine SİVAS/Zara'ya 15 koli, Şarkışla'ya 15 koli giyecek gönderilmiştir.

Tutuk Evi

"Tutuklular Sevinsin" isimli projemizde, Derneğimize gelen talep üzerine KASTAMONU tutukevine 14 koli kadın-erkek kıyafeti ve oyuncak yardımı, Bakırköy Kapalı Ceza ve Tutukevine 25 koli kadın-erkek kiyafeti ve oyuncak yardımı yapılmıştır.

Çocuk Yuvası

Çocuk Esirgeme Kurumu ve Eyüp çocuk yuvasına kız ve erkek çocuk kıyafeti yardımı yapılmıştır.

Darülaceze

Bayramlarda DARÜLACEZE Müessese Müdürlüğünde kalmak durumunda kalan SAKİNLERİMİZ, dağıtımına izin verilen hediyelerle ziyaret edilmiştir.

Bitlis Güröymak Korosu

İstanbul 'a gösteri yapmak için gelen koroda bulunan çocuklarımıza kıyafet yardımı yapılmıştır.

Seminer

Stet Derneği ile gerçekleştirilen "Hayalime Dokun" projesi ile, kadınlarımızın erteledikleri hayallerini tekrar yeşertmeleri ve hayata geçirmeleri, kendilerine olan güvenlerini yeniden kazanmaları için seminerler yapılmıştır.

Geri Dönüştür / Kazan

Kampanya kapsamında kağıt ve plastik kapak toplanarak tekerlekli ve akülü sandalye alınmış, ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmıştır.

Bayramlık Kıyafet

Ramazan Bayramı için Türkiye'nin değişik illerinde kıyafetler dağıtılmıştır.

Ziyaret

Kadınlarımızla Bursa, Edirne, Bolu, Konya, Nevşehir, Kütahya, Mardin ve İstanbul'da sosyal yardım amaçlı ziyaretler yapılmıştır.

AVM'ler ile Anlaşmalar

"Üreten Eller" projesindeki kadınlarımıza, METROCITY ve PROFİLO Alışveriş Merkezlerinde, özel günler için anlaşma yapılarak satış imkanları sağlanmıştır.

Semt Pazarları ile Anlaşmalar

"Üreten Eller" projesindeki kadınlarımız için semt pazarları ile anlaşma yapılarak satış imkanları sağlanmıştır.

Kahvaltılar

Dernek tanıtım kahvaltıları düzenlenerek binlerce kadınımıza ulaşılmıştır.

Türkiye Yardımları

Türkiye'nin değişik illerinden gelen ihtiyaç taleplerine destek verecek sponsorlar bulunmuştur. Çeşitli illerde yeni yıl için kıyafetler dağıtılmıştır.

 

 

 

21.5.2018    aktif 1    bugün : 7    toplam : 61057